14.00 FUAR AÇILIŞI

14.00-17.00 DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ STANDI

PROF ŞERİFE ATLIHAN- ÇARPANA(WORKSHOP)

15.00-15.30 Doğan Yılmazkaya

DÖSİM Kurucusu, GESAV Kurucu Üye

KAMU’DA EL SANATLARI PAZARLAMA SİSTEMİ KURMA DENEYİMİ:

DÖSİM EL SANATLARI SATIŞ SİSTEMİ VE MAĞAZALARI KURULUŞ ÖYKÜSÜ

16.00-16.30 Dr Atilla Erden – Antropolog

ANADOLU EL SANATLARIMIZIN TANIMLANMASI ve DEĞERLENDİRİLMESİ

17.00-17.30 Prof Şebnem Ruhsar Temir Gökçeli – Uşak Üniversitesi

Prof Esin Sarıoğlu – Beykent Üniversitesi GSF

“GÖÇLE GELEN ÇEYİZLER”

SUBAŞI İLKOKULU GÖÇ MÜZESİ

18.00 TÜRK SERAMİK DERNEĞİ “HEDİYEMİ SERAMİKTEN TASARLA YARIŞMASI” ÖDÜL TÖRENİ

11.00-11.30 Doç Dr Ayşe Aslıhan Ergüder – Atatürk Üniversitesi GSF Geleneksel Türk Sanatları Bölümü

HALI ve KİLİMLERİMİZİN KÜLTÜRÜMÜZDEKİ YERİ

14.00-17.00 DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ STANDI

DOÇ AYŞE GAMZE ÖNGEN- KUMAŞ ÜZERİNE EBRU(WORKSHOP)

14.00-14.30 Prof Dr Yılmaz Savaşçın – Dokuz Eylül Üniversitesi (E)

IŞIĞIN KRİSTALLERLE DANSI ve DEĞERLİ TAŞLAR

15.00-15.30 Doç Dr Mutlu Başkaya – Hacettepe Üniversitesi GSF Seramik Bölümü

SANATIM ve METAFORLARIM, ÇİN’DE BİR TÜRK SERAMİK MÜZESİ

16.00-16.30 Prof Dr Candan Dizdar Terwiel – Hacettepe Üniversitesi GSF Seramik Bölümü

TARİH, SANAT, ENDÜSTRİ BİLEŞİMİ SERAMİK

17.00-17.30 Kim Youngmoon – Hacettepe Üniversitesi GSF Seramik Bölümü

KIM YONGMOON MACSABAL’LARI ve MACSABAL SEMPOZYUMLARI

18.00-18.30 Prof Dr Sevim Arslan – Marmara Üniversitesi GSF Geleneksel Türk Sanatları Bölümü

GELENEKSEL SANATLAR BAĞLAMINDA SANAT ve ZANAAT SUNUMU
11.00-16.00 İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ

SIFIR ATIK GİYSİ TASARIMI

DR SEVİM AYDİNÇ BÖLAT

11.00-11.30 Renan Tan Tavukçuoğlu

PUDUHEPA ve KIZKARDEŞLERİ

BİR SOSYAL GİRİŞİM HİKAYESİ

14.00-17.00 DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ STANDI

DR SEVİNÇ ÇELİKYAY-BATİK BOYAMA(WORKSHOP)

14.00-14.30 Prof.Nur Gökbulut – Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi

SANATIN GELENEKSEL SANATLARLA İLİŞKİSİ

15.00-15.30 Dr Öğretim Üyesi Zehra Doğan Sözüer – Haliç Üniversitesi GSF Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü

GÜNCEL SANATTA ZANAATİN TEMSİLİ, TEKSTİL YAPITLARI ÜZERİNDEN İNCELENMESİ

16.00-16.30 Prof Mustafa Ağatekin – Anadolu Üniversitesi GSF Cam Bölümü

ENDÜSTRİ DEVRİMİ SONRASINDA EL SANATLARINA DAYALI AKIMLARIN CAM ALANINDA YARATTIĞI ETKİ VE YANSIMALAR

17.00-17.30 Kerim Sefer – Halıcı, Halı Eksperi

ANKARALI BİR HALI TÜCCARI: ŞAMMAS SEFER’İN ÖYKÜSÜ

18.00-18.30 Ümit Kara – Ressam, Öğretim Görevlisi, Ahşap Mobilya Tasarımcısı

TÜRK MOBİLYA STİLİNİN OLUŞMASI
11.30-12.00 Prof Aysen Soysaldı – Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölüm Başkanı

TÜRKIYE’DE YEREL HALICILIK, KARAKTERISTIK ÖZELLIKLERI ve BUGÜNKÜ DURUMU

14.00-17.00 DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ STANDI

ÖĞR GÖR SİBEL ALGÜL-KEÇE(WORKSHOP)

14.00-14.30 Suzan Bayraktaroğlu – Vakıflar Genel Müdürlüğü – Müzeler Müdürü

HALI MÜZECİLİĞİ

15.00-15.30 Prof Günay Atalayer – İstanbul Aydın Üniversitesi GSF Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü

“HOŞGÖR’ün KUŞLARLA DANSI “ -Anadolu’nun Kültürel İzleri /Yöresel Bezler için Güncel bir Öykü

16.00-16.30 Mehmet Gürsoy – Seramik Sanatçısı

YAŞAYAN İZNİK

17.00-17.30 Füsun Kavalcı – Seramik Sanatçısı

ÜÇ KUŞAK AVANOS ÇÖMLEKÇİLİĞİ

18.00-18.30 Öğr. Gör. Ebru Dikmen – Akdeniz Üniversitesi SMYO Tasarım Bölümü Moda Tasarımı Programı

ANTİK DÖNEMDE BATI ANADOLU DOKUMACILIK KÜLTÜRÜ ve LAODIKEIA ÖRNEĞİ
11.00-11.30 Zekiye Ergün – Yapımcı-Yönetmen

EL YAPIMI/HANDMADE BELGESELİ

14.00-14.30 Hüseyin Erol – Seramik Doktora Öğrencisi

EL SANATLARI ÜRETİMİNDE FARKLI FİNANSMAN MODELLERİ

15.00-15.30 Öğr Gör. L. Gül Gündüz – İstanbul Şişli Meslek Yüksek Okulu

“OLUKBAŞI’NDAN HALI YARIŞMASINA DOĞRU” BİR GELENEĞİN İZLERİ