06 KASIM 2019

14.00 FUAR AÇILIŞI

14.00-17.00 DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ STANDI

PROF ŞERİFE ATLIHAN- ÇARPANA(WORKSHOP)

15.00-15.30   Doğan Yılmazkaya

DÖSİM Kurucusu, GESAV Kurucu Üye

KAMU’DA EL SANATLARI PAZARLAMA SİSTEMİ KURMA DENEYİMİ:

DÖSİM EL SANATLARI SATIŞ SİSTEMİ VE MAĞAZALARI KURULUŞ ÖYKÜSÜ

16.00-16.30    Dr Atilla Erden – Antropolog

ANADOLU EL SANATLARIMIZIN TANIMLANMASI ve DEĞERLENDİRİLMESİ

17.00-17.30  Prof Şebnem Ruhsar Temir Gökçeli – Uşak Üniversitesi

Prof Esin Sarıoğlu – Beykent Üniversitesi GSF

“GÖÇLE GELEN ÇEYİZLER”

SUBAŞI İLKOKULU GÖÇ MÜZESİ

18.00 TÜRK SERAMİK DERNEĞİ “HEDİYEMİ SERAMİKTEN TASARLA YARIŞMASI” ÖDÜL TÖRENİ

07 KASIM 2019

11.00-11.30    Doç Dr Ayşe Aslıhan Ergüder – Atatürk Üniversitesi GSF Geleneksel Türk Sanatları Bölümü

HALI ve KİLİMLERİMİZİN KÜLTÜRÜMÜZDEKİ YERİ

14.00-17.00 DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ STANDI

DOÇ AYŞE GAMZE ÖNGEN- KUMAŞ ÜZERİNE EBRU(WORKSHOP)

14.00-14.30    Prof Dr Yılmaz Savaşçın – Dokuz Eylül Üniversitesi (E)

IŞIĞIN KRİSTALLERLE DANSI ve DEĞERLİ TAŞLAR

15.00-15.30    Doç Dr Mutlu Başkaya – Hacettepe Üniversitesi GSF Seramik Bölümü

SANATIM ve METAFORLARIM, ÇİN’DE BİR TÜRK SERAMİK MÜZESİ

16.00-16.30    Prof Dr Candan Dizdar Terwiel – Hacettepe Üniversitesi GSF  Seramik Bölümü

TARİH, SANAT, ENDÜSTRİ BİLEŞİMİ SERAMİK

17.00-17.30    Kim Youngmoon – Hacettepe Üniversitesi GSF Seramik Bölümü

KIM YONGMOON MACSABAL’LARI ve MACSABAL SEMPOZYUMLARI

 

18.00-18.30    Prof Dr Sevim Arslan  – Marmara Üniversitesi GSF Geleneksel Türk Sanatları Bölümü

GELENEKSEL SANATLAR BAĞLAMINDA SANAT ve ZANAAT SUNUMU

08 KASIM 2019

11.00-16.00  İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ

SIFIR ATIK GİYSİ TASARIMI

DR SEVİM AYDİNÇ BÖLAT

11.00-11.30    Renan Tan Tavukçuoğlu

PUDUHEPA ve KIZKARDEŞLERİ

BİR SOSYAL GİRİŞİM HİKAYESİ

14.00-17.00 DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ STANDI

DR SEVİNÇ ÇELİKYAY-BATİK BOYAMA(WORKSHOP)

14.00-14.30    Prof.Nur Gökbulut – Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi

SANATIN GELENEKSEL SANATLARLA İLİŞKİSİ

15.00-15.30    Dr Öğretim Üyesi Zehra Doğan Sözüer – Haliç Üniversitesi GSF Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü

GÜNCEL SANATTA ZANAATİN TEMSİLİ, TEKSTİL YAPITLARI ÜZERİNDEN İNCELENMESİ

16.00-16.30    Prof Mustafa Ağatekin – Anadolu Üniversitesi GSF Cam Bölümü

ENDÜSTRİ DEVRİMİ SONRASINDA EL SANATLARINA DAYALI AKIMLARIN CAM ALANINDA YARATTIĞI ETKİ VE YANSIMALAR

17.00-17.30    Kerim Sefer – Halıcı, Halı Eksperi

ANKARALI BİR HALI TÜCCARI: ŞAMMAS SEFER’İN ÖYKÜSÜ

18.00-18.30    Ümit Kara – Ressam, Öğretim Görevlisi, Ahşap Mobilya Tasarımcısı

TÜRK MOBİLYA STİLİNİN OLUŞMASI

09 KASIM 2019

11.30-12.00    Prof Aysen Soysaldı – Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölüm Başkanı

TÜRKIYE’DE YEREL HALICILIK, KARAKTERISTIK ÖZELLIKLERI ve BUGÜNKÜ DURUMU

14.00-17.00 DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ STANDI

ÖĞR GÖR SİBEL ALGÜL-KEÇE(WORKSHOP)

14.00-14.30    Suzan Bayraktaroğlu – Vakıflar Genel Müdürlüğü – Müzeler Müdürü

HALI MÜZECİLİĞİ

15.00-15.30    Prof Günay Atalayer – İstanbul Aydın Üniversitesi GSF Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü

“HOŞGÖR’ün KUŞLARLA DANSI “  -Anadolu’nun Kültürel İzleri /Yöresel Bezler için Güncel bir Öykü

 

16.00-16.30    Mehmet Gürsoy – Seramik Sanatçısı

YAŞAYAN İZNİK

17.00-17.30    Füsun Kavalcı – Seramik Sanatçısı

ÜÇ KUŞAK AVANOS ÇÖMLEKÇİLİĞİ

18.00-18.30    Öğr. Gör. Ebru Dikmen – Akdeniz Üniversitesi SMYO Tasarım Bölümü Moda Tasarımı Programı

ANTİK DÖNEMDE BATI ANADOLU DOKUMACILIK KÜLTÜRÜ ve LAODIKEIA ÖRNEĞİ

10 KASIM 2019

11.00-11.30    Zekiye Ergün – Yapımcı-Yönetmen

EL YAPIMI/HANDMADE BELGESELİ

14.00-14.30    Hüseyin Erol – Seramik Doktora Öğrencisi

EL SANATLARI ÜRETİMİNDE FARKLI FİNANSMAN MODELLERİ

15.00-15.30    Öğr Gör. L. Gül Gündüz – İstanbul Şişli Meslek Yüksek Okulu

“OLUKBAŞI’NDAN HALI YARIŞMASINA DOĞRU” BİR GELENEĞİN İZLERİ